Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» Heyaaa.....
Lun Apr 04, 2011 1:34 pm Scris de GKT_alinee

» How pure are you?
Joi Aug 27, 2009 12:23 pm Scris de Serena C.C.

» In acest moment
Vin Aug 21, 2009 6:33 pm Scris de Velo

» Daca m'ai fi cunoscut...
Joi Aug 20, 2009 7:11 pm Scris de Velo

» Cum crezi ca te descuri la scoala?
Joi Aug 20, 2009 6:59 pm Scris de Velo

» Top 5 melodii preferate
Joi Aug 20, 2009 5:23 pm Scris de Féerie

» Ce animal ai fost in trecut?
Joi Aug 20, 2009 3:37 pm Scris de Velo

» Are you Spoiled?
Joi Aug 20, 2009 7:35 am Scris de Serena C.C.

» What Shugo Chara Guy Is For You?
Joi Aug 20, 2009 7:31 am Scris de Serena C.C.

Octombrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Afiliere
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic

Top 5 anime-uri preferate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Top 5 anime-uri preferate

Mesaj Scris de Féerie la data de Joi Aug 28, 2008 10:15 am

Well la mine ar fi cam asa :

1. Death Note ~ mi se pare cel mai bun anime *_* are o poveste interesanta si cat de cat realista, in plus e originala si la fel sunt si personajele n_n
2. ef ~ A tale of memories ~ well anime-ul asta m-a impresionat destul de mult, adica e genul meu de anime *_* are o grafica grozava si o poveste care mi-a placut extrem de mult xDE.
3. Vampire Knight ~ uhm pe mine ma atrage cam tot ce este cu vampiri iar anime-ul asta are o poveste draguta o.o
4. Deus Machina Demonbane ~ l-am vazut in urma cu cateva luni, dar mi s-a parut destul de interesant pentru un anime de gen mecha O.~
5. Kaleido Star ~ well o.o' tot prin topul meu 5 a ramas anime-ul asta xDE pur si simplu imi place ideea anime-ului si povestea ^_^'

Welcome to the world of "No One's Listening"
Féerie
Endless Admin ~

Numarul mesajelor : 1664
Varsta : 23
Localizare : Imperial Concerto
Data de inscriere : 22/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://ivory-irony.blogspot.com/

Sus In jos

Re: Top 5 anime-uri preferate

Mesaj Scris de ChibiChii la data de Vin Aug 29, 2008 6:43 am

ahem:
1.FullMetal Alchemist---> chiar nu stiu ce am de imi place anime-ul asta, dar mnoah se la vie! XD
2.Death Note ---> cum spunea Charlotte e un anime cu o poveste originala si personajele la fel ^^
3.Gravitation---> chiar imi place povestea ^^
4.Jiroyu Shoujo(sper ca am scris corect>.>)----> e weird dar imi palce cum arat Enma
5.FullMetal Panic? Fumoffu!----> sunt nebuna dar ce sa fac???!!! imi place si cu asta basta! ^^"
ChibiChii
Numb Waltz ~

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 21
Localizare : departe de realitate
Data de inscriere : 28/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://delirious-heaven.forumhit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Blacky la data de Vin Aug 29, 2008 8:38 am

Topul meu 5 xD^^"

1.Shugo Chara-e un anime foarte interesant si chiar imi place foarte mult povestea si personajele
2.Naruto Shippuuden- eram innebunita dupa prima serie...dar acum imi place mai mult a doua^^
3.Vampire Knight-povestea e originala iar personajele sunt super kawaii (~@__@ Zero-kun)
4.Air Gear-chiar daca am inceput de curand acest anime am fost surprinsa de poveste,care e foarte originala si cu siguranta nu se mai regaseste in alte anime-uri^^
5.Bleach-e un anime destul de interesant si cel mai mult imi plac personajele si povestea^^"

Sakura Addiction~
The sakura blossoms, it flutters down,
On my hand where there's nothing
Fleeting and gentle, I'm afraid it might break,
The flower that is just like you...

「Chrome x Mukuro 」the pair of the month~
Blacky
JoKeR H

Numarul mesajelor : 253
Varsta : 23
Localizare : Somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
Data de inscriere : 22/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://endless-waltz.do-goo.com

Sus In jos

Mesaj Scris de grafittix la data de Lun Sept 08, 2008 12:47 am

Ei bine, lista mea se schimba constant x_x'.. momentan este :

1) Jigoku Shojo -> m-a fermecat, mai ales Futakomori. Povestea este grozava, personajele bine definite si grafica excelenta ( Enma Ai are niste ochi.. dealtfel si ceilalti ^^' ) . Povestile sunt foarte originale, si are un sfarsit Sad ... oricum, pe o scala de la 1 la 10 i-as da 47
2) Full Metal Alchemist -> am icneput recent sa ma uit la el, si este super extra mega hiper! grafica e super, Ed e un scump, si ideeea este oarecum originala ^^.
3) Death Note -> oricat de grozav ar fi ( ^^' ), hai sa spunem ca ochii care nu se vad se uita. Dar de asemenea, grafica este extraordinara, si ideea realista, personajele originale ^^.
4) Vampire Knight -> chiar daca are un aer prea "feeric" ( alt cuvant mai bun n-am gasit ^^" ), este primul anime cu vampiri pe care l-am vazut si mi-a palcut destul de mult ^^.
5) Ah! Megamisama -> comedie romantica... unica cmedie romantica pe care am vazut-o n_n'.. foarte phunny & naisu, inafara de episodul 17 ^^"..

ZbyeE!!...
grafittix
Numb Waltz ~

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 22
Data de inscriere : 24/08/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Coll: Set la data de Lun Sept 08, 2008 5:59 am

Etto....
1.Death note ~ mie mi se pare cel mai bun...duno *-*''''
2.Honey&clover ~ pur si simplu l'am adorat si il ador...*_*''''''''
3.Fullmetal alchemist ~ anime'ul asta a inceput sa'mi placa muuuuuuult de tot **'
4.Paradise kiss ~ si asta e un anime genial....care imi place mult,nespus de mult oo'
5.Aici sta Spirala ~ etto...imi place XD =))
Coll: Set
Bloody Waltz ~

Numarul mesajelor : 1134
Varsta : 22
Localizare : Tearjerker
Data de inscriere : 25/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://frail-limb-nursery.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Hana la data de Dum Sept 14, 2008 12:53 pm

Desi imi plac multe anime-uri o sa incerc sa ma incadrez
1.Naruto/Shippuuden-Mi s-a parut cel mai bun anime si intotdeauna va fi pe primul loc la mine.Imi place foarte mult ideea si e foarte originala.
2.Death note-ideea anime-ului este pur si simplu geniala.Personajele au fost bine gandite si mi-a placut mult garafica.
3.Vampire Knight-ma atrag foarte mult anime-urile cu vampiri,iar povestea nu e rea deloc,abea astept a2a serie
4.Elfen lied-un anime foarte interesant si imi place faptul ca este mai sadic
5.Ok aici e mai greu dar cred ca ar merge Gravitation-mi-a placut foarte mult cuplul Yuki X Shuu
Hana
Frozen Waltz

Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 11/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Plastic Doll la data de Dum Ian 11, 2009 3:51 am

Hmm O.O'
1.Fate/Stay Night,in primul rand vreau sa mentionez ca povestea este geniala [chiar daca este inspirata din legenda Regelui Arthur o.o' este foarte buna].Personajele sunt super kawaii ^^.
2.Elfen Lied,este un anime pe care l-am vazut acum 2 ani o.O' mdaaa,de la 11 ani ma uit eu la anime T.T,este foarte ...dark o.O' but este absolut divin ^^'.
3.Death Note-Ideea anime-ului este originala si bine lucrata,personajele super nice n.n' si coloana sonora pur si simplu geniala XDDD.
4.Bleach,poveste originala ^^,grafica excelenta ,coloana sonora minunata O_O' totul e bun la animeul asta.
5. Hmmm*gandeste*,cred ca Lovely Complex O.O',idee originala ^^' dar,grafica nu este chiar cea mai reusita ^^'''.[in ultima vreme nu prea ma mai atrag anime-urile care ma atrageau canva O_O'].

Lista era alta,canva. Dar de curand am schimbat-o o.O'.
Plastic Doll
Numb Waltz ~

Numarul mesajelor : 142
Data de inscriere : 24/08/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Topaz la data de Joi Mar 26, 2009 4:44 am

1.Kaleido Star - a fost primul anime vazut de mine pe A+ , in prezent Animax . M-a impresionat foarte mult acest anime . Lasand la o parte grafica si coloana sonora care sunt foarte bune , dupa parerea mea , Kaleido Star este grozav ! Comedie are , drama si sunt multe parti in anime care te fac sa fi vesel atunci cand esti trist . Povestea este cat se poate de originala iar personajele..grozave O.O' . Kaleido Star chiar iti da o lectie de viata . Pentru mine acest anime e perfect !

2.Bleach - un anime foarte interesant . Nu am vazut chiar toate episoadele , dar din ce am vizionat pana acum pot sa zic ca-mi place mult . Coloana sonora este buna si grafica la fel . Personajele sunt bine conturate . Povestea mi s-a parut chiar interesanta . ANimeul are comedie cat cuprinde , drama si acctiune .Imi place ca luptele nu sunt lungi si plictisitoare ca in alte animeuri

3.Full Metal Alchimist - este prea tare acest anime ! Pur si simplu il ador , pentru mine e perfect . Grafica mi se pare buan si coloana sonora si mai si . Personajele sunt dragute , dar cel mai mult imi place de Edward . Povestea chiar mi s-a parut interesanta . Animeul are destula comedie si acctiune.

4.Elfen Lied - ador animeu asta . Pacat ca are cam putine episoade...Anyway , imi place ca e horror . Grafica si coloana sonora sunt bune . Openingul este in spaniola (parca..) si imi place mult . Povestea mi s-a parut destul de interesanta . Desi e un anime horror mai are si unele parti comice [exemplu: cand Nyu face pe ea : )) ]

5.Death Note - un anime grozav ! O.O' Mi se pare chiar perfect . Grafica si coloana sonora sunt foarte bune iar personajele bine conturate . Well , povestea mi se pare foarte originala . Death Note e un anime chiar de nota 10 + .
Topaz
Frozen Waltz

Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 12/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Velo la data de Lun Aug 17, 2009 5:29 pm

1] Death Note
Animeul asta e de ceva timp pe locul 1 in topul celor care imi plac cel mai mult si o sa ramana asa mult timp, cel mai probabil nici nu o sa il schimb vreodata. Are poveste buna, personaje interesante, grafica bun si coloana sonora la fel. Oricum sunt destule motive pentru care este pe acest loc, il merita XD.

2] Code Geass - Hangyaku no Lelouch & Code Geass - Hangyaku no Lelouch R2
Code Geass imi place cam la fel de mult ca Death Note, insa nu am sa il trec in locul lui XD Sincer nu ma asteptam sa imi placa foarte mult animeul asta chiar daca imi placea mult unul dintre personaje, adica Lelouch dinainte sa il incep. Oricum se pare ca m-am inselat rau de tot. Nu ma prea omor dupa animeurile mecha, in general le cam evit insa Code Geass e genial XD

3] D.Gray-man
Pe acesta vroiam sa il vad de mult timp insa numarul mare de episoade ma facea mereu sa bat in retragere si sa il las pe mai tarziu. Insa regret ca am facut asta pana acum. Nici macar nu imi dau seama cand am terminat atatea episoade, nu speram sa vad vreodata un anime asa lung si la sfarsit sa mi-se pare ca defapt, are putine episoade. As fi vrut sa fie mai multe, s-a terminat putin cam ciudat si cred ca ar fi nevoie de un sezon 2. Ma rog, eu cel putin mi-as dori mult unul XD. La animeul asta mi-au placut foarte mult luptele, in general imi plac mult animeurile cu lupte si chesti de genul asta asa ca D.Gray Man a fost foarte pe placul meu, a avut si multe faze la care am ras ca proasta si sa nu uitam si.. multi bishies <3. Am tot salivat la Kanda, Debitto, Lavi, Tyki si Allen XD

4] Pandora Hearts
Acesta este inca ongoing. Acum ceva timp onee a dat peste manga-ul Pandora Hearts si mi-a zis si mie sa ma apuc sa il citesc. Mi-au placut cum arata personajele asa ca m-am apuca si eu de el XD Apoi a aparut si animeul, lucru care m-a bucurat foarte mult. Nu am mai vazut vreun anime pana acum cu ideea pe care o are acesta, mi-se pare interesanta + ca are niste personaje kawaii XD

5] Kuroshitsuji
Am incercat sa ma uit la el cand era ongoing insa nu am reusit, nu prea eram in otaku mood atunci.. nu aveam asa mare chef de animeuri so l-am cam lasat balta. Am inceput sa ma uit la el abia cand s-a terminat. Mi-se pare ca are un storyline bun, iar la capitolul personaje - idem Pandora Hearts XD
Velo
Numb Waltz ~

Numarul mesajelor : 62
Varsta : 25
Localizare : GARNET Grave
Data de inscriere : 31/01/2009

Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/Meranchoria

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos